Mediateka i Stawy Walczewskiego zwyciężyły!

5 września 2019 r., na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Grodziskie obiekty: Mediateka i Stawy Walczewskiego, dzięki głosom mieszkańców, zdobyły I miejsca w swoich kategoriach w internetowym głosowaniu na najbardziej popularne modernizacje w Polsce.

W głównym konkursie, gdzie o przyznanych nagrodach decyduje jury, Mediateka zajęła I miejsce w kategorii „Nowe obiekty” i uzyskała tytuł BUDOWA XXI w. W uzasadnieniu werdyktu jury stwierdziło:

Za absolutnie porażający rozmach przewyższający możliwości nie tylko małych miast, ale także wielkich aglomeracji. Mediateka jest miejscem nie tyle nowatorskim i odpowiadającym potrzebom nowoczesnych odbiorców, co rzadkim przykładem wyznaczającym nowe kierunki i trendy. Obiekt łączy w sobie wiele elementów działalności dedykowanej wszystkim grupom wiekowym. Jest miejscem integracji wielopokoleniowej naszpikowanym najnowszymi technologiami”.

Wykonawcą Mediateki jest MERX Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, a autorem projektu Enone Architektura i Design, Rafał Sokołowski z Pabianic.

Zrewitalizowany teren Stawów Walczewskiego otrzymał wyróżnienie w kategorii „Sport i Rekreacja” (wykonawca: Energo-Mix Piotr Gieleciński z siedzibą w miejscowości Łoś, autor projektu: Atelier Architektury Radosław Żubrycki z siedzibą w Zgorzelcu). Jury uzasadniło werdykt: „Za maksymalne wykorzystanie naturalnych dóbr w procesie tworzenia miejsca sportowo – rekreacyjnego, będącego w okresie letnim, i nie tylko, atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu oraz umożliwienie rozwoju nowych form biznesu skupionych wokół zrealizowanej inwestycji”.

Dziękujemy za Wasze głosy!