Dożynki w naszej gminie

Tradycyjnie już Dożynki powiatowo-gminne odbyły się na grodziskim Targowisku. Mszę dożynkową celebrował biskup Piotr Jarecki. Oprawę muzyczną mszy św. przygotował chór Cantata pod dyr. Barbary Paszkiewicz. Po uroczystej mszy dzielono się chlebem z uczestnikami święta plonów.

Dożynki to stary obyczaj kończący żniwa, wyrażający radość i dziękczynienie za zebrane plony, ale też i okazja do wspólnej zabawy. W trakcie grodziskich Dożynek odbył Jarmark Produktów Regionalnych, na którym prezentowali się lokali twórcy. Uroczystość uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Kirszlinga oraz koncert kapeli folkowej Od Grodziska, której liderem jest Maciej Kierzkowski.

Jak co roku nagrodzono najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Pierwsze miejsce  w konkursie gminnym zdobyła wieś Chrzanów Duży. Kolejne miejsca zajęły Chlebnia, Marynin i Makówka. W konkursie powiatowym pierwsze miejsce zajęła gmina Baranów, drugie Nowa i Stara Pułapina i trzecie miejsce Holendry Baranowskie. Wyróżnienie zostało przyznane dla Żelechowa.

W komisji konkursowej byli: zastępca burmistrza Tomasz Krupski, przewodnicząca Rady Miejskiej Joanna Wróblewska, przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Kamiński, Starosta Dożynek Pan Andrzej Oracki  z Chlebni gm. Grodzisk Mazowiecki  i Starościna Dożynek Pani Elżbieta  Leśniak z Ojrzanowa gm. Żabia Wola oraz przedstawiciel Klubu Seniora Pani Stanisława Sadowska.

Na zakończenie wystąpił zespół Trzy Gitary, który grał znane przeboje zespołów Czerwone Gitary i Trzy Korony. Najbardziej wytrwali mogli po koncercie potańczyć do znanych przebojów tanecznych.

Wszystkim naszym rolnikom dziękujemy i życzymy im szczęścia, dostatku i zawsze dobrej pogody.