Bezpłatne szkolenia „Ja w Internecie”

Gmina Grodzisk Mazowiecki pozyskała 150 tys. zł. na szkolenia dla mieszkańców. Ruszyły już pierwsze warsztaty, z których skorzystało ponad 100 osób. Uczestnicy szkoleń „Ja w Internecie” mają możliwość rozwinięcia umiejętności z korzystania z  sieci i mediów społecznościowych. Jeżeli któryś z uczestników potrzebuje bardziej indywidualnego podejścia trenerzy tak organizują szkolenie aby zakres merytoryczny szkolenia był dostosowany zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych.

W ramach projektu 276 osób powyżej 25 roku życia, weźmie udział w szkoleniach, dzięki którym nabędą umiejętności korzystania z sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter, rozwiną umiejętności wyszukiwania i korzystania z zasobów sieci oraz poznają zasady dbania o bezpieczeństwo danych i własnych działań w sieci, komputerze i smartfonie, a także poznają platformę e-usług publicznych ePUAP.

Rekrutacja cały czas trwa. Zapisywać się można w Mediatece, przy ul. 3 Maja 57. Kursy odbywają się  przez 3 dni po 4 godziny dziennie lub 2 dni po 6 godzin (weekend). Zajęcia zorganizowane są w komfortowych grupach do 12 osób.

Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie do korzystania z usług publicznych online, np. załatwiania spraw urzędowych, poruszania się w portalach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter), czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności.

Zapraszamy do brania udziału w szkoleniach.