Świetlica w Czarnym Lesie już otwarta

9 września 2020 r. otwarto kolejną świetlicę w naszej gminie. Tym razem w Czarnym Lesie. Z uwagi na panujące zagrożenie koronawirusem ten uroczysty moment musiał odbyć się przy bardzo ograniczonej liczbie gości i w warunkach reżimu sanitarnego. Z tego też powodu nie można było zaprosić mieszkańców Czarnego Lasu, którzy od dawna na swoją świetlicę czekali.

Bardzo się cieszę, że ta świetlica powstała i głęboko wierzę, że będzie ona jedną z najaktywniejszy, ponieważ Czarny Las ma duży potencjał ludzi, którzy chcą tu coś zrobić – powiedział podczas otwarcia Burmistrz Grzegorz Benedykciński. Przekazując klucze do obiektu na ręce Ewie Błońskiej, sołtys Czarnego Lasu, podkreślił jej wyjątkowe zaangażowanie i inicjatywę, a także aktywność Rady Sołeckiej.

Z kolei sołtys Ewa Błońska, poza podziękowaniami dla Burmistrza i wykonawcy obiektu oraz wszystkich, którzy w powstanie świetlicy w Czarnym Lesie byli zaangażowani, szczególne wyrazy wdzięczności skierowała dla radnej Małgorzaty Sobol, która bardzo powstanie świetlicy wspierała.

Budynek o powierzchni użytkowej ok. 144 m kw. usytuowany jest na działce znacznych rozmiarów. Świetlica składa się z sali głównej, sali mniejszej, kuchni, szatni, sanitariatów oraz pomieszczenia gospodarczego.
Nowa świetlica stanie się bez wątpienia miejscem integracji, nie tylko dla dzieci i młodzieży. Zajęcia ruszają już w przyszłym tygodniu. Świetlicę wybudowała firma WIG-DAR Dariusz Kozłowski z siedzibą w Szczęsnem. Koszt inwestycji to 778 713 brutto.

The gallery was not found!

Fotogaleria z otwarcia świetlicy w Czarnym Lesie